Szturm zakończony

1049

– Dziękuję wszystkim – tysiącom wiernych, kapłanom i siostrom zakonnym – za zaangażowanie i udział w Diecezjalnym Jerychu Różańcowym. – powiedział Bp H. Tomasik podczas Mszy św. w Żarnowie. Nieustanna modlitwa różańcowa trwała 9 miesięcy.

Parafia pw. św. Mikołaja w Żarnowie jako ostatnia w Diecezji Radomskiej podjęła całodobowy dyżur modlitewny podczas Jerycha Różańcowego. W sobotę, 23 grudnia, Mszy św. podsumowującej modlitewną sztafetę przewodniczył bp Henryk Tomasik.

Pasterz Diecezji Radomskiej podziękował wiernym świeckim, siostrom zakonnym i kapłanom za zaangażowanie w to modlitewne dzieło.

– Bardzo dziękuję wszystkim księżom za ogrom pracy włożony w przygotowanie Jerycha Różańcowego w parafii, za czuwanie w konfesjonale, za czuwanie wraz z wiernymi. Bardzo dziękuję wam wszystkim, drodzy siostry i bracia za włączenie się w tą wielką modlitwę naszej Diecezji. Za to, że dzień i noc trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w naszych parafiach. – powiedział bp Tomasik.

Podsumowując Jerycho Różańcowe w naszej diecezji biskup zwrócił uwagę na jego charakter i przypomniał intencje.

– Kończy się ta wielka modlitwa naszej Diecezji – Jerycho Różańcowe. Czas nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy wynagradzającej; modlitwy na wzór Matki Bożej i z Matką Bożą; rozważania tajemnic okupienia na różańcu. To taki wielki szturm do nieba o dar wiary, w intencji tych, którzy są daleko od Boga. To także wielki szturm o dar nawrócenia dla tych, którzy nie dostrzegają Bożej miłości. Kościół jest potężny wtedy gdy trwa na modlitwie i jesteśmy zjednoczeni, zjednoczeni z Panem Bogiem, a wówczas jesteśmy sobie bliżsi.  – powiedział bp Tomasik.

Czy można już mówić o owocach Jerycha Różańcowego?

– Owoce postawiamy Panu Bogu. To On działa i daje owoce. – odpowiada biskup. – Było by rzeczą wspaniałą gdyby runęły mury niewiary, mury nienawiści, które oddzielają ludzi od siebie nawzajem i od Pana Boga. Gdyby runęły mury braku zaufania, braku zrozumienia, braku miłości bratniej. Dużo jest takich murów i potrzebne jest ciągłe trwanie na modlitwie, by te mury runęły. – dodaje.

Bp H. Tomasik, podziękowanie

Ważne słowa padły również podczas homilii. Bp Tomasik przypomniał, że modlitwa w czasie Jerycha Różańcowego to nasza odpowiedź na zaproszenie, które kierowała Matka Boża do Polaków podczas objawień w Gietrzwałdzie. Biskup zachęcił również do zastanowienia się nad tym jaki dar możemy złożyć na ołtarzu jako znak naszej gotowości otwierania umysłów i serc dla Chrystusa, i jako wynagrodzenie za tych, którzy nie wierzą, nie kochają i nie ufają.

Bp H. Tomasik, fragment kazania

Jerycho Różańcowe w naszej diecezji rozpoczęło się 25 marca 2017 roku. Podczas Mszy św. sprawowanej w radomskiej katedrze z okazji 25. rocznicy powstania Diecezji Radomskiej podjęte zostało zobowiązanie nieustannej modlitwy adoracyjno-wynagradzającej. 

– Podejmujemy prośbę Matki Bożej skierowaną do świata podczas objawień w Fatimie. Pragniemy całą Diecezją wyznać wiarę w Bożą sprawiedliwość i składać wynagrodzenie za zło istniejące w świecie. Skierujemy do nieba także wspólną modlitwę o nawrócenie grzeszników. – mówił wtedy bp Henryk Tomasik zachęcając do włączenia się w tę modlitwę.

Sztafeta modlitewna trwała blisko 9 miesięcy. W tym czasie w nieustaną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem włączyły się wszystkie parafie naszej diecezji.

[FAG id=4988]