Zaproszenie na uroczystości pogrzebowe śp. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego PDF Drukuj Email

na uroczystości pogrzebowe śp. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego

Czcigodni Księża

Drogie Osoby Życia Konsekrowanego

Drodzy Bracia i Siostry

W dniu 12 lipca, około godziny 23.50 przeszedł do Domu Ojca Ksiądz Arcybiskup Zygmunt Zimowski, który w latach 2002-2009 pełnił urząd Biskupa Radomskiego i zachował tytuł Biskup Radomski – Senior. Aktualnie Ksiądz Arcybiskup pełnił urząd Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia.

Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę za śp. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego.

Program uroczystości pogrzebowych:

Poniedziałek, 18 lipca 2016 roku.

18.30 – Wprowadzenie Ciała Księdza Arcybiskupa do katedry radomskiej.

19.00 – Msza Święta. Diecezjalne pożegnanie.

Wtorek, 19 lipca 2016 roku.

11.00 – Katedra Radomska. Msza Święta pogrzebowa z udziałem przedstawicieli Watykanu, Konferencji Episkopatu Polski i licznych gości.

Po Mszy Świętej nastąpi złożenie Ciała Księdza Arcybiskupa pod kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej (w katedrze).

Serdecznie zapraszam

Biskup Henryk Tomasik