Zaproszenie do uczestnictwa

w Akcie przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, w dniu 19 listopada 2016 roku, w wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zgodnie z zapowiedzią Konferencji Episkopatu Polski, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, będzie miał miejsce nasz ogólnonarodowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Będzie to wielki akt wiary, potwierdzający wybór Chrystusa oraz poddanie i zawierzenie Zbawicielowi życia osobistego, rodzinnego i narodowego we wszystkich jego wymiarach. Będzie to także akt zobowiązania do życia według Bożego prawa.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do osobistego wzięcia udziału w tej uroczystości w Krakowie; w sposób zaś szczególny członkowie ruchów i wspólnot oraz młodzież, która uczestniczyła w ŚDM w Krakowie.

Ten Akt zostanie ponowiony we wszystkich parafiach całej Polski.  W naszej diecezji dokonamy proklamacji tego Aktu w niedzielę, 20 listopada br., na wszystkich Mszach Świętych. W uroczysty zaś sposób, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, po jednej, głównej Mszy Świętej tego dnia.

Akt ten nie może być jedynie formułą słowną. Potrzebne jest duchowe przygotowanie do tego wydarzenia. Służyć ma temu, poza odczytywanym już listem pasterskim, specjalna Nowenna poprzedzająca tę uroczystość. Ważną formą pomocy są katechezy dla dzieci i dorosłych.

Niech nasze gorliwe przygotowanie i podjęcie tego Aktu przyczyni się do obudzenia żywej wiary i kształtowania życia według zasad Ewangelii.

+ Henryk Tomasik

Biskup Radomski

=============

1. Kraków-Łagiewniki - informacje organizacyjne - 19.11.2016 r.

2. Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w parafiach - 20.11. 2016 r.