Czwartek VII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Polikarpa

Świat potrzebuje świadectwa waszej wiary, z pewnością potrzebuje Boga. (Benedykt XVI, Madryt 2011)
WAŻNE:

2017

Siostry Służki NMP Niepokalanej, Edyta Figura i Teresa Żbikowska, zginęły w wypadku samochodowym. Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 19 lutego, ok. 15.00, na drodze krajowej nr 11 w okolicach Manowa, w powiecie koszalińskim (woj. zachodniopomorskie).

2017

– Modlimy się dziś za chorych, przeżywających trudną sytuację, o tę wielką umiejętność łączenia doświadczeń życiowych z kielichem Chrystusa, aby uczestniczyć w zbawianiu świata i siebie. – mówił bp Henryk Tomasik podczas spotkania z chorymi i pracownikami Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. W liturgiczne  wspomnienie Matki Bożej z Lourdes w Kościele powszechnym po raz 25. obchodzony był Światowy Dzień Chorego.

2017

Zakończyła się III edycja Diecezjalnego Konkursu „Biblia i ja”. W tym roku uczestnicy konkursu poznawali biblijne kobiety, a przyświecał im tekst z Księgi Pieśni nad Pieśniami: „O jak piękna jesteś, przyjaciółko moja (Pnp 1,15)”.

2017

Na prośbę Bp Henryka Tomasika Stolica Apostolska wydała dekret zezwalający na uzyskanie odpustu zupełnego w kościołach pw. Św. Br. Alberta Chmielowskiego. Kościoły te znajdują się w Radomiu, Starachowicach i Skarżysku-Kamiennej. Odpust związany jest Rokiem Św. Br. Alberta Chmielowskiego ogłoszonym przez Episkopat Polski w związku z 100. rocznicą jego śmierci.

2017

– Życzymy ognia, mocy i wiatru Ducha Świętego. Idźcie i głoście, i przynieście coś z owoców tej konsekracji – mówił bp Henryk Tomasik składając życzenia osobom konsekrowanym w dniu ich święta. W Święto Ofiarowania Pańskiego (2lutego) w kościele oo. Jezuitów w Radomiu spotkali się przedstawiciele zgromadzeń zakonnych działających w naszej diecezji, aby dziękować za dar powołania.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język