Jerycho Różańcowe - przygotowanie, rozpoczęcie i zakończenie w Rejonach i Parafiach PDF Drukuj Email

Plan przygotowania do Jerycha Różańcowego w parafiach

- wszystkie parafie diecezji podzielone są na Rejony Jerycha Różańcowego.

- Rejon Jerycha – to 7 parafii czy wspólnot, instytucji, grup modlitewnych

- podstawą są Rejony Jerycha obejmujące parafie danego Dekanatu, pozostałe Rejony stanowią domy zakonne, wspólnoty, instytucje, grupy modlitewne

- każda parafia, wspólnota, instytucja, grupa modlitewna podejmuje czuwanie modlitewne jedną

dobę (24 godziny)

- Jerycho rozpoczyna się zawsze w sobotę - w stolicy dekanatu o godz. 19.00 – Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Dziekana.

- W Mszy Św. i Różańcu. rozpoczynającej Jerycho uczestniczą kapłani z danego Dekanatu czy Rejonu z delegacją wiernych świeckich (przynajmniej 2 osobową), osoby życia konsekrowanego , przedstawiciele ruchów, wspólnot i stowarzyszeń.

- Na zakończenie Mszy Św. następuje Zawierzenie Dekanatu Matce Bożej i wręczenie Delegacjom z parafii symboli: różańca przywiezionego z Fatimy i świecy.

Msza Św. na rozpoczęcie Jerycha w Rejonie

- SOBOTA – godz. 19.00 – Msza Św. w stolicy Dekanatu (przewodniczy dziekan, homilia wyznaczony przez dziekana kapłan)

- We Mszy Św. i Różańcu rozpoczynających Jerycho uczestniczą kapłani z danego Dekanatu czy Rejonu , który tworzy Jerycho z delegacją wiernych świeckich(przynajmniej 2 osobową)

- Formularz Mszy Świętej – Matki Bożej Fatimskiej (Mszał Rzymski – dodatek) – jeśli w tym dniu przepisy liturgiczne na to pozwalają

- Symbole dla delegacji parafii : różańce i świece, powinny być przygotowane na stoliku (np. obok figury MB Fatimskiej lub obrazu MB)

- po Komunii Św. – dziekan odczytuje Akt Zawierzenia Matce Bożej Dekanatu

- po błogosławieństwie przedstawiciele parafii ze swoim duszpasterzem ustawiają się na środku kościoła i podchodzą aby przyjąć od księdza dziekana symbole Jerycha: różaniec poświęcony w Fatimie i świecę

- Wystawienie Najświętszego Sakramentu i parafia, w której odbywa się Msza Św. na rozpoczęcie Jerycha podejmuje czuwanie i modlitwę

Początek Jerycha w parafii

- Podczas uroczystej procesji do ołtarza delegacja, która otrzymała Symbole Jerycha wnosi Różaniec i Świece

- Świecę umieszczamy na lub przy ołtarzu (przygotować należy odpowiedni świecznik)

- Różaniec – umieszczamy przy Obrazie czy figurze Matki Bożej (posługujemy się nim podczas odmawiania poszczególnych części różańca podając go osobom, które prowadzą modlitwę).

- o godz. 19.00 – ksiądz proboszcz zapala uroczyście świece (będzie się palić przez cały czas trwania Jerycha) Wypowiada słowa : „Światło Chrystusa”.

- Rozpoczyna się Msza Święta w intencji parafian (nie przyjmujemy żadnej innej intencji!)

- o godz. 20.00 – Różaniec – Tajemnice Radosne – zakończony Apelem Jasnogórskim

Zakończenie Jerycha w parafii

- godz. 18.00 – Msza Św. na zakończenie Jerycha

- po Komunii Św. – zawierzenie Rodzin Matce Bożej (Akt Zawierzenia czyta rodzina)

- po Błogosławieństwie – o godz. 19.00 – gasimy uroczyście Świece: kapłan wypowiada słowa: „Światło Chrystusa niech pozostanie z nami na zawsze. Amen” (i gasi świece)

- Różaniec umieszczamy na stałe przy obrazie czy figurze Matki Bożej.

Propozycja

Po zakończeniu Jerycha można rozpocząć „peregrynację” Różańca Fatimskiego w rodzinach w parafii. Codziennie w innej rodzinie ktoś bierze Go do ręki i modli się na Nim.