Obchody Roku Św. Brata Alberta w Diecezji Radomskiej PDF Drukuj Email

I. Radom

W nadchodzącym tygodniu, w sobotę, 17 czerwca, przypada wspomnienie św. Brata Alberta. Z racji na obchody Roku Św. Br. Alberta, w Radomiu, w parafii pod jego wezwaniem (Prędocinek) organizowane są Dni Św. Brata Alberta. Oto program tych obchodów:

17 czerwca - uroczystość odpustowa, Msza św., godz. 18.00

18 czerwca – przybliżanie postaci św. br. Alberta w ramach liturgii niedzielnej (cały dzień)

20 czerwca – Spotkanie młodzieży, godz. 19.00

22 czerwca – Główne uroczystości poświęcone św. br. Albertowi:

1. Nawiedzenie miejsca kultu św. br. Alberta przez kleryków WSD w Radomiu – świadectwa o powołaniu

2. Świadectwo Sióstr Albertynek o swoim Założycielu, godz. 17.00

3. Centralna Msza Święta z racji Roku Św. Br. Alberta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika

Do udziału w obchodach, zwłaszcza w centralnej Mszy Św., wszystkich kapłanów i wiernych, szczególnie z Radomia i okolic, zaprasza ks. kan. Marian Ślusarczyk, proboszcz Parafii Św. Br. Alberta.

II. Starachowice

17 czerwca br. w dzień wspomnienia św. br. Alberta z racji na rok jemu poświęcony, na uroczystą Mszę Świętą odpustową o godz. 18.00 wszystkich kapłanów i mieszkańców Starachowic i okolic zaprasza proboszcz Parafii Św. Br. Alberta w Starachowicach (Orłowo) ks. kan. Andrzej Głogowski.

III. Pomoce

Na stronie internetowej naszej diecezji w specjalnej zakładce są umieszczone pomoce duszpasterskie do wykorzystania dla podkreślenia obchodów Roku Św. Brata Alberta. [kliknij]

Ks. Piotr Walkiewicz

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego