Adoracja eucharystyczna na I niedzielę lutego 2017

5 lutego 2017 r.

Pieśń: O Zbawcza Hostio!

Panie Jezu! Ty, który jesteś tak blisko każdego z nas! Klękamy przed Tobą i prosimy Cię o to, byś pomagał nam stawać się lepszymi ludźmi, byśmy byli dla drugiego człowieka taką solą i takim światłem, o których mówisz nam w dzisiejszej Ewangelii. Wiemy, że Twoja miłość, Twoje miłosierdzie, Twa dobroć nie mają granic. Wiemy, że bez Ciebie nic nie możemy zrobić. Dlatego zapraszamy Cię do naszego życia. Niech Twoja miłość przemienia naszą codzienność!

Pieśń: Bóg jest miłością

Wielki Papież, Święty Jan Paweł II w 2000 r. powiedział: „To On (JEZUS) na was czeka, gdy nie zadowala was nic z tego, co znajdujecie. To On jest pięknem, które tak was pociąga. To On wzbudza w was pragnienie radykalnych wyborów, które nie pozwala wam iść na kompromisy. To On każe wam zrzucać maski, które zakłamują wasze życie. To on odczytuje w waszych sercach decyzje najbardziej autentyczne, które inni chcieliby zagłuszyć. To Jezus wzbudza w was pragnienie, byście uczynili ze swego życia coś wielkiego, byście szli za jakimś ideałem, nie dawali się pochłonąć przeciętności. Daje odwagę, by pokornie i wytrwale dążyć do doskonalenia samych siebie i społeczeństw, czyniąc je bardziej ludzkim i braterskim.” (Jan Paweł II, Nie lękajcie się zawierzyć Chrystusowi, 19 VIII 2000 — Przemówienie wygłoszone podczas czuwania modlitewnego w Tor Vergata)

W chwili ciszy powierz się Panu Jezusowi….

Pieśń: W Tobie jest światło

Panie Jezu! Stawiasz nam w tym roku duszpasterskim bardzo konkretne zadanie. Mamy iść i głosić Ciebie! To, jaki jesteś wielki! To, jaki jesteś wspaniały! Tak wiele osób próbuje dziś żyć jakoś po swojemu, w oderwaniu od Ciebie, od Twoich słów, wskazówek, rad. Chcemy wypełniać i realizować powierzone nam zadanie. Chcemy mówić o Tobie w naszych domach, w naszych rodzinach, w pracy, w szkole, na uczelni, w środowisku, w którym żyjemy.

Dlatego modlitwą św. Jana Pawła II, przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny – Gwiazdy Nowej Ewangelizacji polecamy Ci całe dzieło ewangelizacji narodów:

Maryjo!

W poranek Pięćdziesiątnicy wsparłaś swą modlitwą początek ewangelizacji, podjętej przez Apostołów za sprawą Ducha Świętego. Także dzisiaj, w czasach niepokoju i nadziei, otaczaj nieustannie opieką i prowadź Kościół, który spełniając nakaz Chrystusa Pana niesie dobrą nowinę o zbawieniu ludziom i narodom we wszystkich zakątkach ziemi.

Wskazuj nam drogi życia, umacniaj w godzinie próby, abyśmy dochowując wierności Bogu i człowiekowi umieli z pokorą i odwagą przekazywać na falach eteru umysłom i sercom wszystkich ludzi radosną wieść o Chrystusie, Odkupicielu człowieka.

Maryjo, Gwiazdo Ewangelizacji,

Prowadź nas! Amen.