Adoracja na I niedzielę marca 2017 PDF Drukuj Email

Adoracja I Niedzielę Wielkiego Postu

(I niedziela marca 2017)

Pieśń – O Zbawcza Hostio (lub inna pieśń eucharystyczna)

Panie Jezu, po raz kolejny patrzymy na Ciebie. Jesteś obecny pod postacią tego białego chleba. Widzimy chleb, ale oczami wiary widzimy Ciebie – żywego, prawdziwego Boga-Człowieka, który ciągle jest z nami. Przychodzimy tu do Ciebie żeby być z tobą, żeby patrzeć na Ciebie, żeby uczyć się od Ciebie.

Dzisiaj kiedy rozpoczynamy w naszym życiu kolejny Wielki Post. Chcemy Cię prosić o łaskę pokuty i nawrócenia. Ty Panie znasz nas dobrze, wiesz jacy jesteśmy. Pomóż nam zmienić nasze życie, nawróć nas Panie do siebie. Do ciebie chcemy przyjść. Zmień nasze myślenie, przyciągnij nas do siebie i wzbudź w nas dobre pragnienia na ten świety czas Wielkiego Postu.

Pieśń – Tak mnie skrusz, tak mnie złam... (lub inna)

Panie Jezus ty dzisiaj jesteś poddawany pokusom szatana i wychodzisz zwycięsko z tej walki.

Szatan kusi, także mnie. Ciągle toczę walkę o dobro i jestem już tak bardzo zmęczony. Już nie mogę Panie. Jestem rozbity. Zmordowany. Od samego rana walczę, by uciec od pokusy, która raz dyskretna, przekonywająca, to znów czuła i zmysłowa. Już nie wiem, co robić. Już nie wiem dokąd iść. Gdy uciekam z jednego pokoju, siedzi czekajać na mnie w drugim. Chwytam gazetę – pokusa kryje się w niewinnym artykule. Idę do pracy – ona drzemię na stosie akt. Z rozpaczą kryję moją biedną głowę w dłoniach, zamykam oczy by jej nie widzieć. Wciska się w zakamarki pamięci. Już nie wiem czy chcę tego grzechu, który mnie kusi czy od niego uciekam, czy gonię za nim.

Panie, Panie pomóż mi

Pieśń – Jezu Ufam Tobie

Warto żebyś ciągle sobie przypominał, że Jezus jest z tobą. Jesteś Jego ukochanym synem, córką. Nigdy cie nie opuszcza, nawet w tych strasznych chwilach pokusy. Nie licz zbytnio na siebie, bo i tak nie dasz rady. Wołaj o pomoc, wołaj do Boga. Nawet jeśli upadniesz to on Cie podniesie. Trzeba tylko abyś oddał mu się w Jego ręce. Musisz się zgodzić na swoją niedoskonałość i słabość i pozwól, aby Jezus w tobie zwyciężał. Pozwól Bogu działać w twoim życiu. Zawierz mu siebie i nie bój się z Nim dasz radę.

Modlitwa zawierzenia

Ojcze,

Powierzam się Tobie,

Uczyń ze mną co zechcesz.

Cokolwiek uczynisz ze mną

dziękuję Ci.

Jestem gotów na wszystko,

Przyjmuję wszystko,

Aby Twoja wola spełniała

się we mnie i we wszystkich

Twoich stworzeniach.

Nie pragnę nic więcej mój Boże.

W Twoje ręce powierzam

ducha mego,

Z całą miłością mojego serca.

Kocham Cię

i miłość przynagla mnie,