Wakacyjne Ogłoszenia Duszpasterstwa Rodzin PDF Drukuj Email

1. Wakacyjna Poradnia Rodzinna

W miesiącach: lipcu i sierpniu przy Parafii Katedralnej Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu, ul. Sienkiewicza 13, zostaje uruchomiona dodatkowo dla narzeczonych Poradnia Rodzinna. Będzie ona czynna w każdą sobotę w godzinach 10.00 - 12.00 (sala konferencyjna na I piętrze).

Poradnia powstaje z myślą o tych narzeczonych, którzy przyjeżdżają do domu na wakacje lub weekendy i nie mają możliwości skorzystania ze spotkań w ciągu tygodnia.

2. Dobre przygotowanie do małżeństwa

Okres letni jest czasem, kiedy więcej par narzeczonych wstępuje w związki małżeńskie. Wymaga to od duszpasterzy większego zaangażowania w przygotowanie ich do tej wyjątkowej chwili.

W związku z tym proszę o jak najlepsze przygotowanie narzeczonych do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. W ramach spotkań duszpasterskich należy omówić teologię małżeństwa i rodziny, etykę życia małżeńskiego oraz liturgię ślubu. Narzeczeni powinni zostać skierowani na najbliższy dzień skupienia i wyposażeni w „Wyprawkę dla narzeczonych”, które są do nabycia w Ośrodku Diecezjalnym Duszpasterstwa Rodzin.

Ponadto narzeczeni powinni odbyć trzy spotkania w Parafialnej Poradni Rodzinnej.

Szczególnej opieki duszpasterskiej wymagają narzeczeni mieszkający za granicą czy poza własną parafią. Trzeba ich przygotować do małżeństwa indywidualnie i dostosować się do ich możliwości czasowych.

3. Dzień Skupienia dla narzeczonych w sanktuariach maryjnych naszej Diecezji – druga sobota września 2017 r.

Najbliższy dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w sanktuariach maryjnych naszej Diecezji w drugą sobotę września tj. 9 września 2017 r.

Ks. Sławomir Adamczyk

Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej