Poznań. VII. Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów PDF Drukuj Email

VII. Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów

W sobotę 17 czerwca br. w Poznaniu odbędzie się VII. Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów.

Miejscem, do którego będziemy pielgrzymować jest najstarsza na ziemiach polskich katedra pw. Św. App. Piotra i Pawła.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Idźcie i głoście.

Program pielgrzymki:

9.00 – stacje ewangelizacyjne w kościołach Poznania

10.30 – spotkanie w farze poznańskiej

11.00 – Marsz z Jezusem – procesja eucharystyczna z poznańskiej fary do katedry

12.00 – MSZA ŚWIĘTA – plac przed katedrą

13.30 – posiłek – ogrody seminaryjne

14.45 – podsumowanie konkursów ogłoszonych przez KnC

15.00 – koncert 2 Tm 2,3

16.30 – Rozesłanie i zakończenie spotkania

Pozostałe informacje Organizatora:

1. Opis poszczególnych punktów organizatorzy grup otrzymają drogą elektroniczną.

2. Zgłoszenia i informacje szczegółowe dla organizatorów grup na stronie: www.ministranci.archpoznan.pl

3. Pielgrzymce będzie poświęcony czerwcowy numer ministranckiego czasopisma „KnC”.

4. Po zgłoszeniu grupy pielgrzymkowej w punkcie rejestracyjnym będą do odebrania pakiety pielgrzyma w cenie 10 zł (talon na obiad, teksty liturgiczne na pielgrzymkę itp.).

5. Każdą grupę ministrantów prosimy o przywiezienie ze sobą trybularza, dzwonków oraz sztandaru, które wezmą udział w procesji.

6. Ministranci uczestniczą w procesji i Mszy św. w strojach liturgicznych.

7. Kapłani przywożą ze sobą alby i białe stuły.

Informacje dotyczące zapisów w Diecezji Radomskiej:

Gorąco zachęcam, aby zapał ewangelizacyjny, troska o pogłębianie formacji Służby Liturgicznej i doświadczenie wspólnoty Kościoła mobilizowały nas do udziału w pielgrzymce.

Zapisy:

Jest organizowany autokar z Diecezji Radomskiej.

Zapisy u ks. Michała Michnickiego (tel. +48 607 133 787) do 05 czerwca.

Koszt 50 zł.

Jeśli któryś z księży opiekunów LSO sam zorganizuje grupę z parafii proszę o jej zgłoszenie do mnie.

Ks. Michał Michnicki

Diecezjalny Duszpasterz LSO