Kampania społeczna "STOP ABORCJI" PDF Drukuj Email

Trwa społeczna kampania inicjatywy „STOP ABORCJI”.

Jej celem jest dążenie do zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Zmiana  polega na zabronieniu zabijania dzieci zagrożonych nieuleczalnymi chorobami i wadami genetycznymi. Akcję przeprowadzają wierni świeccy zaangażowani w obronę życia.

W najbliższych tygodniach do parafii będą się zgłaszać koordynatorzy celem ustalenia szczegółów zbierania podpisów. Organizatorzy liczą, że we wszystkich parafiach diecezji znajdą się osoby chętne do czynnego zaangażowania się w zbieraniu podpisów. Zbieranie podpisów odbędzie się w maju br.

Inicjatywa jest podejmowana na terenie diecezji radomskiej za aprobatą Biskupa Radomskiego, przy wsparciu Duszpasterstwa Rodzin i innych Ruchów i Stowarzyszeń diecezji radomskiej.

Bliższe szczegóły można uzyskać u koordynatora inicjatywy Józefa Wojcieszka (tel: +48 609 480 101, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

W razie wątpliwości lub pytań można się kontaktować z ks. dr. Sławomirem Adamczykiem, Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin w Radomiu; tel: +48 48 340 62 35.