19

Czwartek II tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Józefa Sebastiana Pelczara

Szukałem was, teraz Wy mnie znaleźliście. (bł. Jan Paweł II)
WAŻNE:

13
sty
2017

Co zrobić w zimowe, śnieżne i mroźne dni? Może warto przypomnieć sobie lipcowe i gorące Światowe Dni Młodzieży? W imieniu bpa Angelo Spina, który młodzieżą z włoskiej diecezji Sulmona-Valva, gościł w parafii pw. Św. Łukasza w Radomiu, zapraszamy do obejrzenia filmu o Dniach w Diecezji Radomskiej.

31
2016

Radość z Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, Światowych Dni Młodzieży w Radomiu i Krakowie oraz z 1050. rocznicy Chrztu Polski. Smutek z pożegnania abp. Zygmunta Zimowskiego... Biskup Henryk Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom podsumował kończący się dziś rok 2016.

29
2016

W radomskiej „Resursie” już po raz piętnasty zabrzmiały staropolskie kolędy. Do finału tegorocznej edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie kolędowanie” zakwalifikowały się 32 podmioty muzyczne (soliści, duety, zespoły i chóry). Wśród nich najlepsi okazali się kolędnicy z Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki” z Łowicza.

27
2016

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, wprowadził relikwie bł. ks. Bolesława Strzeleckiego do kościoła w Jastrzębiu. To w tej parafii błogosławiony męczennik z czasów II wojny światowej mieszkał jako nastolatek. Uroczystość odbyła się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

20
2016

Wymownym znakiem Bożego Narodzenia są dekoracje świąteczne, wśród których szczególne miejsce ma bożonarodzeniowa szopka ustawiana w kościołach, kaplicach czy na rynkach miast. Zapraszamy do poszukiwania tej najładniejszej i najciekawszej w naszej diecezji i podzielenia się z nami. Rozpoczynamy szóstą edycję Internetowego Konkursu Bożonarodzeniowego.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Wybierz język