Katolicka Szkoła Podstawowa z Odziałem Przedszkolnym im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce

Katolicka Szkoła Podstawowa z Odziałem Przedszkolnym im. św. Królowej Jadwigi prowadzona jest przez Zgromadzenie Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej, a znajduje się w miejscowości Mariówka, powiat Przysucha. Funkcjonuje od 2003r. i jest odpowiedzią na potrzeby zarówno środowiska lokalnego, jak również rodziców poszukujących szkoły katolickiej.

Misja szkoły

Misją naszej placówki edukacyjnej jest kształcenie i wychowywanie dzieci i młodzieży w duchu katolickim, miłości do Ojczyzny i poszanowania godności każdego człowieka, we współpracy z rodzicami i opiekunami.

W życzliwym, bezpiecznym i przyjaznym środowisku, nasze dzieci wszechstronnie przygotowują się do kontynuowania nauki w szkole ponadpodstawowej. Pragniemy, aby dzieci uczące się w naszej szkole i oddziale przedszkolnym miały dobre środowisko wychowawcze i zdobywały solidną wiedzę. Zapewniamy, na miarę naszych możliwości, najwyższą jakość prowadzonych zajęć.

Wydarzenia na stałe wpisane w życie szkoły

1. Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
  2. Msze Święte szkolne w każdy pierwszy piątek miesiąca oraz z okazji ważnych uroczystości kościelnych i szkolnych.
  3. Akademie patriotyczne.
  4. Spotkanie formacyjne dla Rodziców (raz w roku).
  5. Święto Szkoły (8 czerwca)
  6. Zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez międzynarodowych wolontariuszy.
  7. Dzień Babci i Dziadka.
  8. Święto Rodziny.
  9. Przyznanie prestiżowej nagrody „Perełki św. Królowej Jadwigi” dla najlepszych uczniów.
  10. Życzenia świąteczne oraz uroczysty obiad całej Wspólnoty Szkolnej.
  11. Działalność w Szkolnym Kole Caritas, misyjno-różańcowym lub teatralno-recytatorskim.

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce
Mariówka 3A