Kaziki 2018

Od 3 do 11 marca potrwają obchody Święta Św. Kazimierza Królewicza – Patrona Miasta Radomia i Diecezji Radomskiej.

Na wydarzenia związane ze świętowaniem Patrona Miasta zapraszają: Bp Henryk Tomasik (Biskup Radomski), Radosław Witkowski (Prezydent Radomia), Dariusz Wójcik (Przewodniczący Rady Miejskiej), Senat Rzeczpospolitej Polskiej oraz OKiSz „Resursa Obywatelska”.

Program „Kazików 2018”:

• 3 marca (sobota)
    • 11.00 – Msza św. odpustowa – przewodniczy Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.
    • 17.30 – „Nowy poczet władców Polski. Świerzy kontra Matejko” – otwarcie wystawy (kawiarnia i Sala Kameralna Resursy)
    • 18.00 – „Muzyczne Kaziki” – koncert finałowy i wręczenie Nagrody Muzycznych Kazików (Sala Widowiskowa Resursy)
  • 4 marca (niedziela)
    • 11.00 – „Święty Kazimierz – młodzieniec wielkiej wiary” – montaż poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów PG nr 12 w Radomiu (bazylika mniejsza pw. św. Kazimierza w Radomiu)
    • 12.00 – „Kazików u nas dostatek” – start edukacyjnej gry miejskiej z nagrodami (Resursa)
    • 14.00 – „Aby posiąść je na wieki… Droga do nieba ks. Stefana Grelewskiego” – premiera filmu dokumentalnego i wręczenie nagród w grze miejskiej  (Sala Kameralna Resursy)
    • 15.00 – V Wielki Test Wiedzy o Radomiu (Sala Widowiskowa Resursy)
    • 16.30 – Wręczenie Nagrody  św. Kazimierza i koncert „Grajcie Muzykanci” Kapeli Świętojańskiej z Sużan na Litwie (Sala Widowiskowa Resursy)
  • 5 marca (poniedziałek)
    • 12.00 – „Radomscy bernardyni w okresie staropolskim” – wykład prof. Dariusza Kupisza z okazji 550. rocznicy fundacji klasztoru oo. bernardynów w Radomiu (Sala Kameralna Resursy)
    • 11 marca (niedziela)
    • 11.00-14.00 – XI Bieg Kazików o Puchar Prezydenta Miasta Radomia. Szczegóły: www.radombiega.pl

Podczas wszystkich wydarzeń „Kazików” czynne będą:

• stoisko Cechu Piekarzy w Radomiu ze słodkimi „kluczami św. Kazimierza”
  • stoisko literackie z regionaliami Księgarni Literackiej im. W. Gombrowicza

Patronat medialny m.in.: Radio Plus Radom, Gość Niedzielny, Portal Diecezji Radomskiej.