Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę [zapowiedź]

Czuwanie na Jasnej Górze. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Wszystkich Maturzystów Diecezji Radomskiej zapraszamy do wzięcia udziału w corocznej jednodniowej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka została zaplanowana na 11 kwietnia 2018 r. (środa), a jej hasło to: „Maryjo, wyproś nam Dary Ducha Świętego”.

Przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Królowej Polski będziemy dziękować dobremu Bogu za czas nauki szkolnej i prosić o Dary Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości, wyboru kierunku studiów i rozeznawania powołania życiowego.

Program:

• 10.00 – „Duchu Miłości przemieniaj nas” – konferencja – ks. Mariusz Wilk, Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Radomskiej – Bazylika Jasnogórska
  • 10.45 – Przygotowanie do Mszy świętej (śpiew, próba asysty) – Bazylika Jasnogórska
  • 11.00 – Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Henryka Tomasika – Bazylika Jasnogórska (w tym czasie do dyspozycji będzie również Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej)
  • 12.15 – Przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie)
  • 13.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich
  • 14.30 – „Tobie, Maryjo, zawierzamy…” – nabożeństwo zawierzenia Matce Bożej, poświęcenie dewocjonaliów i błogosławieństwo kończące pielgrzymkę – Kaplica Cudownego Obrazu.

Katecheci są odpowiedzialni za duchowe przygotowanie młodzieży do pielgrzymki (zachęta do spowiedzi w swoich parafiach, przekazanie uwag porządkowych).

Organizacja wyjazdu i opieka nad młodzieżą podczas pielgrzymki spoczywa na Katechetach, Nauczycielach i Wychowawcach z Państwa Szkoły.

Szkolnych Organizatorów prosimy o wcześniejsze wypełnienie formularza (do pobrania poniżej) i i przesłanie jego skanu na adres: piekielnik@diecezja.radom.pl do 10 kwietnia br. w tytule wpisując „Pielgrzymka Maturzystów 2018 – [nazwa szkoły]”.

ks. dr hab. Stanisław Łabendowicz, prof. KUL
Dyrektor Wydziału Katechetycznego