Zaproszenie na uroczystość 40-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy

Obraz Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy

Czcigodni Księża,
Drogie Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Siostry i Bracia

W dniu 21 sierpnia 1977 roku Ksiądz Kardynał Karol Wojtyła, Metropolita Krakowski, dokonał uroczystej koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. W homilii Dostojny Celebrans kierował wówczas gorącą prośbę do Matki Bożej: Matko Pocieszenia, wejdź w życie naszym rodzin … wejdź w życie, naszej Ojczyzny, Polski drugiego tysiąclecia. Wejdź Ukoronowana Służebnico Pana”.

Drodzy Siostry i Bracia. Serdecznie zapraszam na nasze dziękczynienie za tę koronację wspominając 40. Rocznicę tego, niezwykłego wydarzenia.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP, w dniu 15 sierpnia, o godzinie 12.00, w Sanktuarium w Błotnicy, podczas uroczystej Eucharystii będziemy dziękowali Panu Bogu za obecność Matki Bożej w historii zbawienia, w życiu Kościoła, naszej Ojczyzny i każdego z nas oraz za koronację obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Serdecznie zapraszam

+ Henryk Tomasik