„Niech zstąpi Duch Twój…” PDF Drukuj Email

4 czerwca 1991 r. papież Jan Paweł II pielgrzymował do ziemi radomskiej. Tak jak przed dwudziestu jeden laty na spotkanie z ukochanym Ojcem Świętym zebrali się wierni z całej diecezji , tak w rocznicę tego dnia wierni z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie zebrali się, by prosić o wylanie Ducha Świętego na młodzież pragnącą przystąpić do sakramentu bierzmowania oraz z wielką czcią przyjąć relikwie błogosławionego Papieża.

Dla całej wspólnoty parafialnej było to wielkie wydarzenie, którego wyczekiwali. Od 2 kwietnia 2005 roku w godzinę śmierci Papieża parafianie każdego dnia prosili Boga o beatyfikację; teraz dla tych samych parafian obecność relikwii bł. Jana Pawła II jest wielkim darem, a jednocześnie zadaniem, by słowo, które kierował Papież nie było rzucone na wiatr obojętności, lecz padło na żyzną glebę serc.

Ksiądz biskup Adam Odzimek kierując słowa do młodzieży, ale także zebranej wspólnoty parafialnej, podkreślił wartość rodziny na drodze dojrzewania i odkrywania Boga w sercu szczególnie przez młode osoby. – Kościół chce udzielać Ducha Świętego, aby ludzie żyli mocą Chrystusa i mocą Ewangelii – mówił Ksiądz Biskup. Przypomniał także słowa bł. Jana Pawła II, które wypowiedział na Placu Zwycięstwa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” oraz słowa kard. Stefana Wyszyńskiego, który powiedział, że wypowiedzenie tych słów przez Papieża właśnie na tym placu nie było przypadkowe – słowa przyniosą zwycięstwo, które dokona się przez ręce Maryi.

Młodzież, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania już odniosła pierwsze zwycięstwo zawierzając swoje życie Bogu i w pełni poddając się działaniu Bożego Ducha. Uroczystą Mszę św. zakończyła modlitwa do bł. Jana Pawła II oraz błogosławieństwo relikwiami. Po zakończonej Mszy św. młodzież bierzmowana razem z zebranymi parafianami w postawie adoracji ucałowała relikwie prosząc o szczególne wstawiennictwo Papieża-Polaka.

Przygotował: Parafialny Zespół Redakcyjny