Pierwsza łopata wykopana PDF Drukuj Email

Podczas wizytacji kanonicznej w parafii Matki Bożej Królowej Świata w Węgrzynie,  biskup Adam Odzimek w asyście księży z dekanatu radoszyckiego i licznie zebranych wiernych dokonał, poświęcenia placu i symbolicznego rozpoczęcia budowy pod przyszły dom parafialny.

W modlitwie bp Odzimek polecił Bożej Opatrzności wszystkich ofiarodawców i budowniczych. Decyzja budowy domu parafialnego zapadła w styczniu 2012 roku. Po rozmowie z Radą Parafialną w czasie wizyty duszpasterskiej parafianie zostali poinformowani o decyzji budowy.

Obecna plebania to dom dwupokojowy zaadaptowany na potrzeby plebanii. Parafia nie posiada żadnej salki do spotkań z grupami parafialnymi i nie ma odpowiedniego miejsca do przechowywania rzeczy dekoracyjnych do kościoła.

Po konsultacjach z Radą Budowlaną w Kurii Diecezjalnej został przyjęty projekt pana Mieczysława Bańburskiego z Kielc.

Przygotował: ks. Wojciech Dobczyński, proboszcz