Radom: ponad 280 litrów krwi zebrano w ramach akcji „Podaruj Kroplę Miłości” PDF Drukuj Email

281 litrów krwi zebrano w diecezji radomskiej w ramach ogólnopolskiej akcji „Podaruj Kroplę Miłości”. Uroczyste podsumowanie pierwszego etapu akcji, z udziałem biskupa Henryka Tomasika, odbędzie się 27 czerwca w Regionalnym Centrum Krwi i Krwiolecznictwa w Radomiu.

W sumie od 11 lutego, czyli obchodów Światowego Dnia Chorego do 10 czerwca odbyły się 23 akcje poboru tego cennego leku. - Zgłosiło się do nas 726 osób, z tej liczby 628 dawców oddało krew. Jest to bardzo dobry wynik. Tym samym zwiększamy bezpieczeństwo leczenia chorych w szpitalach - powiedział Józef Waniek, dyrektor Regionalnego Centrum Krwi i Krwiolecznictwa w Radomiu.

Z dotychczasowych wyników akcji zadowolony jest wicedyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski. - Wyniki cieszą, ale bardziej świadomość, że idea oddawania krwi staje się powszechniejsza w społeczeństwie. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej, tym bardziej, że przymierzamy się do drugiego etapu akcji w najbliższych miesiącach - powiedział ks. Kowalski.

Najbliższe akcje poboru krwi odbędą się 17 czerwca w Radomiu: w parafiach św. Józefa przy ul. Młodzianowskiej 124 i Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga 31. Obie zbiórki odbędą się w godz. 12.00 - 17.00. Kolejne zaplanowano na 24 czerwca w parafii św. Krzyża w Kozienicach i św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie.

Przygotował: rm / Radio PLUS Radom