Apostołka dobrego słowa PDF Drukuj Email

Tak śp. Małgorzatę Lisak, dziennikarkę Radia Plus Radom, nazwał bp Henryk Tomasik, który przewodniczył Mszy św. pogrzebowej sprawowanej 26 stycznia w kościele pw. MB Miłosierdzia w Radomiu. Małgorzata Lisak zmarła w wieku 38 lat po rocznej walce z chorobą nowotworową.

Bp Henryk Tomasik: Dziękujemy za jej misję, posługę i troskę o przekazywanie prawdy i zbliżanie ludzi. Dziękujemy za jej pracę i talenty. Była prawdziwą apostołką dobrego słowa. Najbliższym składam wyrazy współczucia. Każda uroczystość pogrzebowa jest wyrażeniem naszej wiary.

Ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom (fragm. homilii): Małgosia powiedziała, że przyjmuje to jako znak Bożego miłosierdzia: „W pełni zgadzam się na wolę Boga, jaką ma dla mnie. Jestem szczęśliwa z tego krzyża”. A później, w lipcu, jej długa rozmowa z rówieśnikiem, też z tą samą chorobą, ks. Janem Kaczkowskim, jeszcze bardziej utwierdziło ją w tym przekonaniu i zbliżyło jeszcze bardziej do Boga. (…) W świecie goniącym za newsami, gdzie Boga jakby nie było, młoda, pełna werwy Gosia uczy nas, że w całości należymy do Boga, że życie jest kruche i zdążamy do wieczności. Płaczmy, ale nie rozpaczajmy.

Magdalena Gliszczyńska, koleżanka z redakcji Radia Plus Radom: Niecały rok temu, dokładnie 11 lutego w Światowy Dzień Chorego, powiedziałaś nam o swojej chorobie, a w wiadomości sms-owej napisałaś: „Zważywszy na okoliczności, humor mam nadzwyczaj dobry”. I właśnie za twój śmiech, twoją radość życia, tak bardzo wszyscy cię kochali.

Zdjęcia: Krystyna Piotrowska / FOTO GOŚĆ

© 2016 Diecezja Radomska.