Zaproszenie na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego w Diecezji Radomskiej PDF Drukuj Email

W najbliższy wtorek kończy się ustanowiony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego. Na uroczyste zakończenie tych obchodów bp Henryk Tomasik zaprasza wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego posługujące w naszej diecezji. Uroczystości te rozpoczną się w najbliższą niedzielę w parafiach pracy, następnie w poniedziałek przeniosą się do klasztoru Sióstr Klarysek w Skaryszewie; zakończeniem będzie Msza św. w radomskiej katedrze we wtorek, 2 lutego. Oto treść zaproszenia:

Drogie Siostry, Ojcowie i Bracia

Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, w tym roku nabiera szczególnego wymiaru, gdyż kończy Rok Życia Konsekrowanego. Pragniemy zgromadzić się na modlitwie dziękczynnej za dar powołania, dać świadectwo nadziei, którą nosimy w sobie oraz prosić, aby w Kościele i w świecie nie zabrakło ludzi, którzy dla miłości i bliskości Chrystusa nie zawahają się poświęcić wszystkiego.

Pragniemy dać wyraz wdzięczności Panu Bogu za Rok Życia Konsekrowanego i wyakcentować jeszcze raz znaczenie i rolę życia konsekrowanego w rzeczywistości Kościoła i świata. Dlatego obchody zakończenia Roku Życia Konsekrowanego będą miały bardziej rozbudowaną strukturę. Rozpoczną się już w niedzielę, 31 stycznia modlitwą w intencji osób konsekrowanych w parafiach, w których wspólnoty te żyją i pracują. Następnie 1 lutego, o godzinie 17.00 osoby konsekrowane naszej diecezji w miarę możliwości zgromadzą się na wspólną modlitwę w klasztorze Sióstr Klarysek w Skaryszewie.

Serdecznie zapraszam Drogie Siostry, Ojców, Braci i wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego na Eucharystię do radomskiej katedry 2 lutego. Będzie Ona punktem kulminacyjnym obchodów zakończenia Roku Życia Konsekrowanego w naszej diecezji. Spotkanie rozpoczniemy w budynku duszpasterskim przy ul. Prusa 6, o godzinie 8.45, wspólną modlitwą Liturgii Godzin. Następnie w katedrze o godzinie 9.30 będzie Msza Święta. Po homilii osoby życia konsekrowanego odnowią swoje śluby. Po Eucharystii zapraszamy na wspólną Agapę do budynku duszpasterskiego przy ul. Prusa 6.

Naszą obecnością dajemy wyraz wdzięczności i radości z powołania oraz troski o to, by jaśniało piękno i jedność Kościoła, na które składają się różnorodność osób, wspólnot i charyzmatów.

+ Henryk Tomasik

Biskup Radomski

© 2016 Diecezja Radomska.