„Civitas Christiana” u Matki Miłosierdzia PDF Drukuj Email

W Roku Miłosierdzia członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” pragną nawiedzić wszystkie sanktuaria naszej diecezji. Z pierwszą pielgrzymką udali się 30 stycznia do skarżyskiej Ostrej Bramy.

- W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia chcemy nawiedzić wszystkie sanktuaria, znajdujące się na terenie naszej diecezji, by w tym szczególnym czasie uzyskać odpust zupełny oraz nabrać duchowych sił do bycia miłosiernymi wobec bliźnich. – mówi Lucjan Dryk, członek Stowarzyszenia.

Mszę św. w skarżyskiej bazylice celebrował ks. Marcin Rogala, asystent kościelny Stowarzyszenia. W programie był także czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i wspólną modlitwę przed obrazem Matki Miłosierdzia. Szczególnym punktem było przejście przez Bramę Miłosierdzia.

Uczestnicy pielgrzymki zapoznali się również z historią sanktuarium i dziełami, które w sanktuarium są realizowane.

- Zapraszamy chętnych do pielgrzymowania z nami oraz na nasze spotkania, które odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Traugutta 54 m. 13. – zachęca ks. Marcin Rogala, asystent kościelny Stowarzyszenia „Civitas Christiana”  w Diecezji Radomskiej.

-------------

Kolejne pielgrzymki organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”  Oddział w Diecezji Radomskiej:

- 20 lutego – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy;  pielgrzymi zatrzymają się również w kościele w Jedlińsku, gdzie przyjął chrzest Sługa Boży Bp Piotr Gołębiowski;

- 5 marca – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie; udział w Misterium Męki Pańskiej.

- 1-2 kwietnia – Ogólnopolska Pielgrzymka Stowarzyszenia do Gniezna, z racji 1050-lecia chrztu Polski.

- 28 maja – Ogólnopolska Pielgrzymka Stowarzyszenia na Jasną Górę.

© 2016 Diecezja Radomska.