Ani dnia bez modlitwy PDF Drukuj Email

W tegoroczny Światowy Dzień Chorego (11 lutego) do rąk chorych trafiła książka-modlitewnik zawierająca teksty modlitw o beatyfikację Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.

– Od jakiegoś czasu do Biura Postulacji dochodziły prośby i pytania o taką pomoc, służącą modlitwie za wstawiennictwem Sługi Bożego. Dobrze więc, że pozycja ta wyjdzie naprzeciw tym oczekiwaniom. Nadsyłane podziękowania za łaski otrzymywane za wstawiennictwem Sługi Bożego były dodatkowym bodźcem do przygotowania tej publikacji. – mówi ks. Albert Warso, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego bp. Piotra Gołębiowskiego i autor tego opracowania.

Książeczka nosi tytuł: „Ani dnia bez modlitwy”. Słowa pochodzą z listu, jaki niewiele ponad trzy miesiące przed swą śmiercią Sługa Boży skierował do młodzieży oazowej. Pisał w nim między innymi: „Serdecznie życzę, abyście wynieśli w tych rekolekcji ducha modlitwy… Postanówmy: ani dnia bez modlitwy…. Dziewica modląca się, Niepokalana Matka Boża niechaj będzie naszą Przewodniczką i Opiekunką na drodze życia!” (19 VII 1980 r.).

Okazją do wydania tej publikacji jest Światowy Dzień Chorego przypadający na wspomnienie Matki Bożej z Lourdes (11 lutego). – Chcemy, by w tym dniu dotarła ona do jak największej liczby ludzi chorych i cierpiących. Należy jednak dodać, że będzie ona skierowana do wszystkich, nie tylko do chorych. – mówi ks. Warso.

Publikację otwiera słowo bp. Henryka Tomasika, krótki biogram Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego oraz modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego. Poza tym znajdą się tam zatwierdzone przez Biskupa Radomskiego: Nowenna za przyczyną Sługi Bożego i Litania do niego.

Na uwagę zwracają rozważania do tajemnic Różańca świętego oraz dwie modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożego bpa Piotra. – Rozważania zostały one wybrane z różnych opublikowanych tekstów bp. Piotra Gołębiowskiego. Każde rozważanie kończy się wezwaniem skierowanym do Sługi Bożego. Prosząc o beatyfikację, modlimy się także o potrzebny do niej cud, który będzie Bożym znakiem i potwierdzeniem. Stąd też w książeczce znajdą się również dwie modlitwy: modlitwa chorego w swojej własnej intencji i modlitwa innych w intencji chorego. Obydwie za wstawiennictwem Sługi Bożego. – opisuje ks. Warso.

Dopełnieniem tych modlitw są dwie kolejce części tej publikacji. Zawierają one myśli Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego, które mają stać się drogowskazami – pomocą w codziennym życiu wiarą.

Ostatnia część zatytułowana „O Słudze Bożym Biskupie Piotrze…” jest zachęta do zapoznania się szerzej z postacią naszego Kandydata na ołtarze. – Zawarty tam wybór wypowiedzi ma pokazywać wielkość tego Niezłomnego Pasterza i aktualność jego postaci. Oczywiście nie są to wszystkie świadectwa o Słudze Bożym, ale jedynie ich wybór. Znajdują się tam więc słowa św. Jana Pawła II, Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, hierarchów, duchownych, osób zakonnych i świeckich. Wypowiedzi te pochodzą sprzed wielu lat, ale są też takie – zaledwie sprzed kilku tygodni. – dodaje autor opracowania.

Warto dodać, że autorką okładki jest Monika Rybczyńska, koordynatorka Sekcji Graficznej Departamentu Komunikacji Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 (autorka logo ŚDM Kraków 2016).

– Gorąco zachęcam wszystkich do zapoznania się z tą niedużą publikacją. Życzeniem wszystkich zaangażowanych w prace procesu beatyfikacyjnego jest, by dotarła ona do jak największej liczby osób. Wiele osób pamięta Sługę Bożego – wielu bierzmował, wielu spotykało się z nim, wielu serdecznie go wspomina. Wszystkich zachęcamy do modlitwy o jego rychłą beatyfikację. Zachęcam wszystkich do gorącej modlitwy o cud za wstawiennictwem Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. Polecajmy modlitwę za jego wstawiennictwem chorym i cierpiącym, jak też sami módlmy się w ich intencjach. – zachęca ks. Albert Warso.

Książeczka już trafiła do wielu chorych, lekarzy i pielęgniarek. Podczas odwiedzin w radomskich szpitalach w Światowym Dniu Chorego rozdawali ja biskupi oraz kapelani szpitalni. Można ją też otrzymać bezpłatnie w siedzibie Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1. A także wysłać prośbę o jej otrzymanie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Opracował: xsp / www.diecezja.radom.pl

© 2016 Diecezja Radomska.