Walentynka dla Papieża PDF Drukuj Email

- Papież Franciszek otrzyma od dzieci z parafii św. Łukasza w Radomiu ponad 50 „walentynek”. Jest to wyraz wdzięczności Papieżowi za ogłoszenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, a także Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dzieci, jak i cała wspólnota parafialna są wdzięczni Ojcu Świętemu za troskę o cały Kościół, a szczególnie za tych najbardziej potrzebujących. – mówi dk. Damian Fołtyn.

Pomysł zrodził się spontanicznie, a propozycja spotkała się z dużym odzewem. – Tydzień temu ogłosiliśmy, by wykonać je w domach, razem, dzieci z pomocą dorosłych. To były ostatnie dni zimowych ferii, gdy jest więcej czasu, by pobyć razem w rodzinach i temu też miała służyć nasza inicjatywa – wyjaśnia diakon Damian, który w parafii św. Łukasz odbywa praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi. – Jutro wybiorę się na pocztę i wyśle tę kopertę. Gdy papież wróci z Meksyku, będzie na niego czekał duży list od dzieci z Radomia - mówił za zakończenie diakon.

- Dzieci spisały się znakomicie. Po homilii, podczas której rozmawiano nie tylko o walentynkach, ale także o Wielkim Poście, o Roku Miłosierdzia i coraz bliższym przyjeździe papieża do Polski, w wielkiej kopercie umieszczono 53 walentynki. Na kopercie, całej w serduszkach, adres (oczywiście po włosku): Sekretariat Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, Dom Świętej Marty, 00120 Watykan. – relacjonuje ks. Zbigniew Niemirski z radomskiego „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: arch. parafii

© 2016 Diecezja Radomska.