Modlitwa przy kapłańskich grobach PDF Drukuj Email

Wspólnota radomskiego seminarium modliła się za zmarłych biskupów, kapłanów i alumnów. Najpierw nawiedzili groby na cmentarzu przy ul. Limanowskiego, a następnie uczestniczyli we Mszy św. za zmarłych kapłanów.

- Modlitwa jest pierwszym i chyba najważniejszym wyrazem wdzięczności dla zmarłych. W tym miejscu, przed kaplicą, modlimy się za pochowanych tutaj bp. Edwarda Materskiego, naszego pierwszego ordynariusza, oraz za bp. Stefana Siczka, który nie tylko mieszkał w naszym seminarium, ale też wspierał je na różnorakie sposoby. Obejmujemy modlitwą pochowanych w katedrze bp. Jana Chrapka i zmarłego w tym roku w lipcu abp. Zygmunta Zimowskiego. Przeżywamy Rok Miłosierdzia, w jego trakcie przypominamy sobie wartość uczynków miłosierdzia. A przecież „modlić się za żywych i umarłych” to jeden z najważniejszych. Niech więc nasze modlitewne spotkanie będzie wyrazem naszej wdzięczności za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem poprzez posługę naszych biskupów i kapłanów – mówił na cmentarzu ks. Jacek Mizak, wicerektor seminarium.

Przy grobie biskupów radomskich rozpoczęła się wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie klerycy udali się do grobu bpa Pawła Kubickiego, pochodzącego z Radomia biskupa pomocniczego diecezji sandomierskiej.

W kaplicy seminaryjnej Mszy św. za zmarłych kapłanów przewodniczył bp Henryk Tomasik, a homilię wygłosił bp Piotr Turzyński.

xsp / www.diecezja.radom.pl