Przy biskupiej chrzcielnicy PDF Drukuj Email

Od wielu lat pierwsza sobota listopada to dzień modlitw o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego. W kościele w Jedlińsku, gdzie został ochrzczony bp Piotr, odbyły się doroczne uroczystości, którym przewodniczył bp Henryk Tomasik.

W Eucharystii uczestniczyło ponad 40 kapłanów z diecezji radomskiej i sandomierskiej, a celebrację poprzedziła prezentacja słowno-muzyczna w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum w Jedlińsku.

Na zakończenie uroczystości przy chrzcielnicy, w której był ochrzczony bp Piotr Gołębiowski, odmówiono modlitwę o wyproszenie łask za wstawiennictwem Sługi Bożego Bpa Piotra.

GALERIA

Piotr Gołębiowski urodził w 1902 r. w Jedlińsku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1924 r., a sakrę biskupią w 1957 r. Zmarł 2 listopada 1980 r. po Komunii św. podczas Mszy św. sprawowanej w Nałęczowie.

Diecezja Radomska prowadzi proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego.

Informacje na temat procesu można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie (www.bppiotr.pl) oraz na stronie diecezjalnej (www.diecezja.radom.pl/o-diecezji/sbozy-bp-pg).

xsp / www.diecezja.radom.pl