Spotkanie z Biblią w PG3 w Radomiu PDF Drukuj Email

Na zaproszenie pani Doroty Szczukowskiej, wicedyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu,  przybył ks. dr Jacek Kucharski, Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej. Ks. Kucharski wraz z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu zaprezentował program dla uczniów klas pierwszych pt: „Spotkanie z Biblią”.

– Temat spotkania bardzo dobrze wpisał się w realizację podstawy programowej lekcji religii na poziomie klas pierwszych gimnazjum oraz w projekt edukacyjno-wychowawczy pt.: „Biblia i Ja”, przygotowywany przez zespół koordynatorów – nauczycieli różnych przedmiotów od roku szkolnego 2013/2014 pod patronatem władz kościelnych, oświatowych i samorządowych. Wyrażamy nadzieję, że do grupy młodzieży w tym roku szkolnym 2016/2017 włączy się szersze grono uczniów i kadry nauczycielskiej, która swoją postawą wraz z rodzicami podejmie trud wychowania ku wartościom w ramach dialogowych spotkań na gruncie pedagogicznym i wychowawczym. – powiedział ks. Kucharski.

– Młodzież chce poznawać Biblię – Księgę Życia, która w dobie mediów i innych zainteresowań, nadal spełnia ważną rolę. Daje to nadzieję na podjęcie dalszych działań w kierunku wychowania ku wartościom. – dodał ks. Kucharski. Potwierdzeniem tego stwierdzenia była prezentacja multimedialna o powstawaniu Biblii przygotowana przez Kacpra Siekańskiego, ucznia III klasy gimnazjum.

foto: arch. Dzieła Biblijnego