Listopadowa „Niedziela Seminaryjna” PDF Drukuj Email

W minioną niedzielę klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu odwiedzili parafie dekanatów szydłowieckiego i tomaszowskiego. Wspólnie z wiernymi tych parafii modlili się o powołania i za powołanych, a także opowiadali o formacji seminaryjnej.

Ważnym elementem tej niedzieli było wspólnie przeżywanie Eucharystii oraz spotkania z grupami parafialnymi (m.in. z Kołami Żywego Różańca, Oazą, Służbą Liturgiczną), a także z młodzieżą klas maturalnych i gimnazjalistami przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W czasie spotkań z młodzieżą zapraszali również na rekolekcje do radomskiego seminarium. „Rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życia” organizowane są miedzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem i przeznaczone są dla męskiej części młodzieży. [więcej o rekolekcjach].

Była również możliwość zapisania się do Towarzystwa Przyjaciół WSD w Radomiu. Zainicjowane 4 listopada 1999 r. przez śp. bpa Jana Chrapka Towarzystwo skupia dziś około 1400 osób, rodzin i stowarzyszeń, które wspierają modlitewnie kleryków. Więcej na temat Towarzystwa można przeczytać na stronie WSD w Radomiu w zakładce Towarzystwo Przyjaciół [kliknij].

„Niedziele seminaryjne” organizowane są dwa razy w roku. To jedna niedziela w listopadzie oraz IV Niedziela Wielkanocna (Niedziela Dobrego Pasterza).

= = = = = = = =

Modlitwa o powołania:

Jezu Chryste

Władco historii

i Panie ludzkich losów,

Przemów do młodych słowami błogosławieństw,

spójrz na nich z miłością,

pociągnij ich swoim pięknem,

uwolnij od lęku

i napełnij ufnością,

a wezwanych umocnij,

aby nie zabrakło nam ludzi,