Dni duszpasterskie dla kapłanów PDF Drukuj Email

Kapłani diecezji radomskiej wzięli udział w listopadowych Dniach Duszpasterskich. Są one wpisane stałą formację kapłańską, a tegoroczne poświęcone były m.in. duszpasterstwu rodzin, przygotowaniu do sakramentu małżeństwa oraz pomocy rodzinie.

Pierwszym punktem spotkania była Msza św. w intencji zmarłych biskupów i kapłanów diecezji radomskiej. Liturgii przewodniczył biskup Henryk Tomasik.

W części wykładowej wzięli udział m.in. ks. dr hab. Marian Pokrywka, prof. KUL i ks. dr hab. Jacek Goleń z Instytutu Teologii Moralnej KUL oraz przedstawiciele Duszpasterstwa Rodzin z diecezji warszawskich i Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” z Szydłowca. Natomiast ks. dr Sławomir Adamczyk z Duszpasterstwa Rodzin DR przedstawił propozycje zmian dotyczących przygotowania do sakramentu małżeństwa w naszej diecezji.

Podsumowując spotkanie bp Henryk Tomasik przypomniał o wielkiej wartości rodziny, która „jest Bożym darem, a przyszłość Kościoła i Ojczyzny zależy właśnie od niej. – Cieszymy się, że są dobre, wzorowe i wierne przysiędze małżeńskiej rodziny. Ale wiele z nich przeżywa trudne chwile. Martwi nas, że są związki niesakramentalne, że rozpadają się rodziny. W czasie Dni Duszpasterskich chcemy pomyśleć o tych rodzinach – powiedział biskup radomski.

GALERIA [kliknij...]

xsp / www.diecezja.radom.pl