Powrót do przeszłości… PDF Drukuj Email

Listopadowa Oaza Modlitwy, która odbyła się Pionkach zaraz po Święcie Niepodległości, była poświęcona historii Polski.

Uczestnicy Oazy modlitwy przenieśli się do przeszłości – poznawali historię Polski oraz zastanawiali się czym jest tożsamość narodowa. Pojęli również temat sakramentu chrztu św.: jaki wpływ miał na rozwój państwa Polskiego i jaki wpływ ma na rozwój każdego z nas.

Gościem specjalnym był ks. Adrian Jaksęder, który zaprezentował strój rycerski i opowiedział o rycerstwie zakonnym Braci Dobrzyńskich.

W Oazie Modlitwy przygotowanej przez Diakonię Komunikowania Społecznego wzięło udział ok. 80 oazowiczów. Wszystko działo się pod okiem moderatorów: ks. Krzysztofa Bochniaka i s. Anny Baćmagi.

xsp / www.diecezja.radom.pl; za: www.oaza.radom.pl