Ostrobramski Odpust PDF Drukuj Email

Abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, przewodniczył uroczystościom odpustowym w sanktuarium MB Miłosierdzia w Skarżysku-Kam. Przypadający na 16 listopada odpust to kulminacyjny punkt obchodów skarżyskich „Dni Opieki”, czyli uroczystości Matki Bożej Ostrobramskiej – Patronki Skarżyska-Kam.

Metropolita lwowski wygłosił również homilię, a na zakończenie udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem z okna Kaplicy Ostrobramskiej.

Abp Mieczysław Mokrzycki, homilia:

GALERIA [kliknij zdjęcie]

Podczas uroczystości wręczono również „medale ostrobramskie” . W tym roku Kapituła Ostrobramska uhonorowała tym medalem p. Marię Fałczyńską, ks. Piotra Walkiewicza, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Radomskiej oraz Parafialny Oddział Caritas przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu.

xsp / diecezja.radom.pl