„Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny” PDF Drukuj Email

Pod takim tytułem w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w parafii w Przytyku odbył się koncert organowy w wykonaniu Arkadiusza Badowskiego oraz scholi parafialnej. Był on podziękowaniem za przeżyty Rok Miłosierdzia.

- To już kolejny taki koncert, który odbył się w kościele w Przytyku i kolejna okazja do posłuchania organów znajdujących się w tej świątyni. Poprzedni koncert zatytułowany był „Błogosławieni miłosierni”, a w tym roku towarzyszyły słowa „Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny”. Tą klamrą słów spięliśmy w naszej parafii ten Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. W tym roku do wspólnego koncertowania również dołączyła się parafialna schola. – mówi p. Arkadiusz Badowski, organista.

W czasie koncertu można było posłuchać utworów wielkich mistrzów organów takich jak Jan Sebastian Bach czy Georg Friedrich Händel, a także Preludium ks. Antoniego Chlondowskiego. Utwory były przeplatane rozważaniami o Miłosierdziu Bożym. – Oprócz utworów instrumentalnych znalazły się również dwie pieśni o miłosierdziu Bożym, które wykonała nasza schola parafialna. Były to pieśni pt. „Nie lękaj się, Bóg w miłosierdzie bogaty jest” oraz „Bóg bogaty w miłosierdzie”. – mówi pan Arkadiusz.

Po zakończeniu koncertu przyszedł czas na podziękowania skierowane do wszystkich uczestników i życzenia dla artystów, bo koncert odbył się tuż przed wspomnieniem liturgicznym św. Cecylii – patronki muzyków.

xsp / www.diecezja.radom.pl

Foto: Arkadiusz Badowski