ŚDM się nie kończy! PDF Drukuj Email

Radomscy wolontariusze ŚDM2016 spotkali się w seminarium, aby porozmawiać o nowych zadaniach, pomodlić się i radośnie wejść w czas Adwentu.

Punkt pierwszy: nowe zadania. „Niemizerni” i „Jeden liczy się najbardziej” – to dwa programy, które zrodziły się jako owoc tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, a w które włącza się Duszpasterstwo Akademickie i Duszpasterstwo Młodzieży w Radomiu. Do włączenia się w te projekty zachęcali koordynatorzy ŚDM w naszej diecezji ks. Marek Adamczyk i ks. Mariusz Wilk.

– Światowe Dni Młodzieży nie są tylko wydarzeniem, które nadchodzi i po prostu się kończy. Dobrze przeżyte angażują rozum i serce, a przez to na trwałe zmieniają człowieka – powiedział ks. Marek Adamczyk.

– Chcemy pomóc osobom bezdomnym, i to na tyle skutecznie, by mogły na stałe wyjść z tego położenia. A w Radomiu takich osób jest prawie 50 – mówi ks. Mariusz Wilk.

Punkt drugi: modlitwa. Mszy św. w kaplicy seminaryjnej przewodniczył bp Henryk Tomasik. W homilii przypomniał refleksję św. Jana Pawła II o czuwaniu i byciu człowiekiem sumienia. Nawiązał również do słów papieża Franciszka o zaangażowaniu w życie Kościoła, o zamianie wygodnej kanapy na wyczynowe buty.

Punkt trzeci: chrześcijańska radość. Dla wolontariuszy zaśpiewali raperzy z diecezji kieleckiej: Anatom, DJ Wujaz i Tau. To był czas radości, ale również dawania świadectwa o nawróceniu i życiu nauka Jezusa Chrystusa. – Chcemy nie tylko pośpiewać i zachęcić was do tańca, ale występujemy przede wszystkim po to, by ewangelizować – mówili raperzy.

GALERIA [naciśnij zdjęcie]

xsp / www.diecezja.radom.pl