Świadectwo i misja PDF Drukuj Email

W I niedzielę Adwentu katecheci świeccy diecezji radomskie przeżywali dzień skupienia. Spotkanie poprowadził ks. dr Robert Strus, Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Zamościu i Dyrektor Wydział Nauki i Wychowania Chrześcijańskiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Organizatorem dnia skupienia był Wydział Katechetyczny radomskiej kurii.

W adwentowym dniu skupienia wzięło udział ponad 380 katechetów świeckich. – Każdemu z nas potrzeba chwil wyciszenia przed świętami Bożego Narodzenia i posprzątania własnego wnętrza, zanim zacznie się gorączka zakupów i ta zewnętrzna przedświąteczna bieganina. A tu na początek Adwentu mamy moment zatrzymania i zastanowienia się nad życiem i misją katechety. Teraz też łatwiej będzie mówić naszym uczniom o dobrym przygotowaniu się do Bożego Narodzenia, o mądrym przeżywaniu Adwentu, o roratach i adwentowych postanowieniach. – mówi jedna z katechetek.

Dzień skupienia to przede wszystkim czas modlitewnego wyciszenia, a więc w planie była adoracja Najświętszego Sakramentu i czas na sakrament pokuty i pojednania oraz Msza św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik, Biskup Radomki. Katecheci wysłuchali również konferencji adwentowych, które przygotował ks. dr Robert Strus, Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Zamościu i Dyrektor Wydział Nauki i Wychowania Chrześcijańskiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Dzień skupienia odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. A w przerwie miedzy kolejnymi punktami programu można było wesprzeć świetlicę Caritas.

GALERIA [naciśnij]

xsp / www.diecezja.radom.pl