Modlitwa o miłość PDF Drukuj Email

W parafii pw. Zwiastowania NMP w Jasionnie (dek. jedliński) rozpoczynają się cykliczne spotkania dla osób samotnych, poszukujących dobrego męża, dobrej żony, dla rozwiedzionych, opuszczonych i dla tych, którzy czują lęk przed starością. Pierwsza Msza św. – w najbliższą niedzielę, 11 grudnia o godz. 19.00.

To pierwsza taka inicjatywa w Diecezji Radomskiej. – Idea Mszy św. w intencji osób samotnych, poszukujących małżonka, dla rozwiedzionych, opuszczonych i tych, którzy czują lęk przed starością, zrodziła się z wielkiego pragnienia miłości, która jest największą i najważniejszą ludzką potrzebą. Rozumiejąc ból długiej samotności i niespełnionego oczekiwania, postanowiliśmy wspólnie prosić Boga, by przemienił odosobnienie w radość bycia z drugim człowiekiem. Przyłączmy się do innych miast w Polsce, które otworzyły się na potrzeby osób samotnych. – mówi ks. Sławomir Matyga, proboszcz parafii w Jasionnie.

– Jako chrześcijanie całe nasze życie powierzamy Bogu. Również poszukiwanie drugiej połówki, zawieranie nowych znajomości, nawiązywanie relacji. Chcemy, aby w poszukiwaniu osoby, z którą będziemy mogli spędzić resztę życia towarzyszyło nam światło Ducha Świętego. Prawdziwa miłość pochodzi od Boga, a połączenie dwojga ludzi jest tajemnicą, do której nie mamy dostępu. Postanowiliśmy więc wspólnie prosić Boga, by przemienił samotność w radość bycia z drugim człowiekiem, dlatego zapraszamy bardzo serdecznie na pierwszą, specjalną Mszę Św. w niedzielę, 11 grudnia o godz. 19.00. – dodaje ksiądz proboszcz.

Msze św. w intencji osób samotnych odbywać się będą regularnie w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19.00 w Jasionnie. – Będziemy się modlić i prosić Jezusa Chrystusa i Jego Matkę, za wstawiennictwem Św. Józefa – o dobrego męża/żonę,  o rozeznanie ścieżki swojego życia, wspólnie odkrywać swoje powołanie czy taż czerpać radość z bycia z innymi ludźmi. To „specjalna Msza”, inna niż wszystkie – jedyna taka. Nie trzeba już jeździć do Krakowa, Warszawy czy Częstochowy. Jest Jasionna/k Białobrzegów Radomskich. – zaprasza ks. Sławomir Matyga.

Dlaczego Jasionna? – To niezwykłe miejsce, pełne miłości Boga i Jego Matki. Bo jest tu Matka Boża w cudownym obrazie, słynącym z wielu z łask i ogromnej ilości cudów, bo temu miejscu patronuje Matka Boża Szkaplerzna i Św. Józef – Orędownik w trudnych sprawach i Patron osób samotnych i poszukujących dobrego męża i dobrej żony. Dlatego, jeśli pragniesz lub znasz kogoś kto marzy o założeniu Bogiem silnej rodziny, o nawiązaniu nowych znajomości i przyjaźni czy nie chce być samotny, to zapraszamy do Jasionny! – tłumaczy ks. Sławomir.

Warto dodać, że przy parafii w Jasionnie działa Katolickie Stowarzyszenie „Serca dla Serc”, które przyznaje m.in. stypendia dla zdolnej młodzieży i angażuje młodzież w  Centrum Wolontariatu Strefa Młodych „Razem ponad Niebo”. W tym roku wolontariusze z Jasionnej zostali wyróżnieni w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu.

xsp / www.diecezja.radom.pl

foto: Michał Walczyk / Radio Plus Radom