Jubileuszowa peregrynacja PDF Drukuj Email

Sanktuarium w Kałkowie-Godowie przygotowuje się do obchodów jubileuszu 10. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej. Jednym z etapów przygotowań do tego wydarzenia jest peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej.

Przed dziesięciu laty, papież Benedykt XVI pobłogosławił złoty diadem który, Prymas Polski kard. Józef Glemp, w asyście biskupów i przybyłych na uroczystość  kapłanów, włożył na skronie Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej. Z tej to okazji kopia łaskami słynącej ikony Matki Bożej Bolesnej wyruszyła na pielgrzymi szlak po kałkowsko-godowskiej parafii nawiedzając domy wiernych.

Od 4 do 5 grudnia obraz nawiedził wspólnotę Braci Chrystusa Cierpiącego, którzy mają swój dom zakonny na terenie sanktuarium. – Te Jubileuszowe odwiedziny przypadły na czas Adwentu, napełniając serca braci pełną nadziei radością zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego. Był to dla Wspólnoty czas szczególnego adwentowego czuwania wraz z Matką mającego się narodzić Mesjasza. Bracia starali się go wypełnić modlitwą zarówno tą indywidualną jak i wspólnotową, została też odprawiona Masza święta, której przewodniczył ks. Zbigniew Stanios, proboszcz i kustosz sanktuarium w Kałkowie-Godowie. – mówi br. Grzegorz Baczyński.

Na wspólnotową modlitwę do kaplicy Braci przybyły także pracujące przy parafii siostry ze Zgromadzenia Służek Maryi Niepokalanej oraz osoby zaprzyjaźnione z franciszkańską wspólnotą.

Zdjęcia: br. Grzegorz Baczyński / Kałków-Godów