Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu… PDF Drukuj Email

W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza (5 grudnia) odbyła się w Radomiu doroczna „Gala Wolontariatu”. Był czas na dzielenie się doświadczeniem, a także na wręczenie nagród dla najlepszych szkolnych kół. Wolontariuszką Roku 2016 została Agnieszka Krupińska z I LO im. M. Kopernika w Radomiu.

W „Gali Wolontariatu”, która w tym roku odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych, wzięło udział kilkuset wolontariuszy, którzy przybyli z opiekunami szkolnych kół. Wśród zaproszonych gości byli m.in. bp Piotr Turzyński oraz wiceprezydenci Radomia Karol Semik i Jerzy Zawodnik.

Prawie 40 radomskich szkolnych kół skupia rzeszę ponad 1300 wolontariuszy. Wśród nich w tym roku wyróżnione zostały:

- w kategorii szkół podstawowych – Klub Wolontariusza w PSP nr 4;

- w kategorii gimnazjów – Klub Wolontariusza w PG nr 10;

Wolontariuszką Roku 2016 została Agnieszka Krupińska, uczennica I LO im. M. Kopernika w Radomiu.

Więcej: ks. Zbigniew Niemirski, Wolontariat jest jak boks (radom.gosc.pl)

Galeria: Doroczna Gala Wolontariatu w Radomiu (radom.gosc.pl)

Zdjęcie: ks. Zbigniew Niemirski