Święto WSD w Radomiu PDF Drukuj Email

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) to święto patronalne Wyższego Seminarium Duchowne w Radomiu. Podczas Mszy św. Bp Adam Odzimek poświęcił strój duchowny (sutannę) 16 klerykom III roku i przyjął do grona kandydatów do diakonatu 6 kleryków V roku.

- Przeżywamy wielka radość uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Módlmy się o łaskę powołania do służby kapłańskiej dla naszych synów, barci i uczniów. Cieszymy się gdy ochotnie odpowiadają na Boże wezwanie. – powiedział bp Adam Odzimek przed poświęceniem stroju duchownego alumnom III roku.

Bp Adam Odzimek, wprowadzenie i poświęcenie stroju duchownego:

Bp Adam Odzimek, homilia:

Bp Adam Odzimek przyjął do grona kandydatów do święceń 6 kleryków V roku. Przyjmą oni święcenia diakonatu w czerwcu 2017 roku.

al. Damian Sadza, kandydat do święceń, podziękowania:

GALERIA [naciśnij zdjęcie]

xsp / www.diecezja.radom.pl