Tobie, Maryjo, zawierzamy Radom PDF Drukuj Email

Biskup Henryk Tomasik zawierzył Diecezję Radomską i miasto Radom Maryi Niepokalanej.

Każdego roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) przy figurze Niepokalanej wzniesionej w połowie XIX wieku przed kościołem ojców bernardynów spotykają się radomianie, by wraz z pasterzem diecezji powierzyć miasto Radom i Diecezję Radomską Maryi.

Akt zawierzenia odczytał bp Henryk Tomasik. Po nabożeństwie bp Tomasik przewodniczył Mszy św. w kościele św. Katarzyny.

Bp Henryk Tomasik, homilia:

xsp / www.diecezja.radom.pl