Pomoc dla Ukrainy w drodze PDF Drukuj Email

W piątek, 9 grudnia, spod siedziby Caritas Diecezji Radomskiej wyruszył konwój z pomocą dla Ukrainy.

Caritas Diecezji Radomskiej przygotował świąteczną pomoc dla parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Rudkach koło Lwowa. Dary odebrali ks. Michał Machnio oraz ks. Jerzy Waselenko – proboszcz parafii. Parafia w Rudkach liczy około 600 osób.

W zorganizowanie tego konwoju włączyły się Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas, parafie i szkoły, a także osoby prywatne z naszej diecezji.

– To dzięki ludziom o dobrym sercu udało nam się zorganizować taką pomoc. Około 6 ton żywności, ubrań, artykułów i przyborów szkolnych pojechało na Ukrainę. Przekazane zostały również wózki, chodziki, krzesła toaletowe, podnośnik wannowy oraz pieluchy jednorazowe, które zostaną przekazane dla lwowskiego Domu Pomocy Społecznej. Ogromnie dziękujemy za wszelką pomoc, zaangażowanie i dobre serce. – mówią pracownicy Caritas Diecezji Radomskiej.

Zdjęcie: www.radom.caritas.pl

GALERIA "GOŚCIA NIEDZIELNEGO": Dary dla ukraińskiej parafii