Ustrzec wiarę PDF Drukuj Email

W III Niedzielę Adwentu w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbył się dzień skupienia dla nauczycieli i wychowawców. Spotkanie poprowadził bp Piotr Turzyński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli, a przygotowało je Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej.

„Ustrzec wiarę” – dlaczego takie hasło adwentowego spotkania? Odpowiada bp Piotr Turzyński: – Ze względu na procesy laicyzacji pomyślałem, że pokazanie wiary jako skarbu to coś ważnego. Wiarę trzeba chronić, by się rozwijała, a nauczyciele i wychowawcy mogą i powinni chronić wiarę w młodym pokoleniu. Wiara daje sens, światło, wiara uszlachetnia, humanizuje. O tym mówiłem dziś podczas dnia skupienia. Starałem się także pokazać, co nam dało chrześcijaństwo. Mówiłem także o realnych sposobach, jak pomagać młodym, by byli ludźmi wiary. Wskazałem tu na świadectwo jako sposób wyjątkowo skuteczny. Przeżywamy nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Na mocy chrztu św. chrześcijańscy nauczyciele są zobowiązani, by głosić i dawać młodym świadectwo, by przez to ich wiara się ugruntowywała i nie przemijała - mówił bp Turzyński.

Podczas spotkania nauczyciele i wychowawcy wysłuchali dwóch konferencji bpa Piotra Turzyńskiego, uczestniczyli również Adoracji Najświętszego Sakramentu i we Mszy św. Podczas Eucharystii śpiewał Chór Nauczycielski „Canto” z Przysuchy.

Adwentowy dzień skupienia przygotowali ks. Wojciech Wojtyła wraz z Duszpasterstwem Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej.

Zdjęcie: Marta Deka / FOTO Gość

xsp / www.diecezja.radom.pl