Biskupia prośba o modlitwę za Ojczyznę PDF Drukuj Email

- Bardzo proszę Was, Drodzy Bracia i Siostry, o modlitwę w intencji Ojczyzny i pokoju. - z takim apelem zwrócił się Biskup Henryk Tomasik do diecezjan. Oto treść apelu:

Czcigodni Księża,

Drogie Osoby Życia Konsekrowanego,

Drodzy Bracia i Siostry!

Bardzo proszę Was, Drodzy Bracia i Siostry, o modlitwę w intencji Ojczyzny i pokoju. Na zakończenie każdej Mszy Świętej módlmy się „Modlitwą za Ojczyznę” Księdza Piotra Skargi lub słowami „Pod Twoja Obronę” – z wezwaniami „Królowo pokoju” oraz „Królowo Polski” – będziemy prosić o Boże dary dla naszej Ojczyzny.

Proszę także o dołączenie do modlitwy wieczornej – szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego – przynajmniej jednej tajemnicy Różańca w intencji naszej Ojczyzny i pokoju.

Wszystkim z serca błogosławię

+ Henryk Tomasik

Biskup Radomski

==================

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi*

Boże, Rządco i Panie narodów,

z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,

a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,

błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,

chwałę przynosiła Imieniowi Twemu

a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże,

spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom

i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,

byśmy jej i ludowi Twemu,

swoich pożytków zapomniawszy,

mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,

rządy kraju naszego sprawujące,

by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym

mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

*) Warto wspomnieć, że słowami tej modlitwy modlił się Jan Paweł II przy pomniku Protestu Robotniczego Czerwic'76 podczas wizyty w Radomiu 4 czerwca 1991 r.