Spotkania opłatkowe z modliwą za Ojczyznę PDF Drukuj Email

Do tradycji przedświątecznych spotkań należy opłatek mieszkańców i pracowników WSD w Radomiu oraz pracowników radomskiej Kurii. Prócz życzeń, kolęd i wigilijnych potraw była również modlitwa za Ojczyznę.

Przedświąteczne spotkanie w radomskim seminarium rozpoczęło się od Mszy św. – Bardzo proszę, byśmy podczas dzisiejszej Mszy św. polecali naszą Ojczyznę – powiedział bp Henryk, który przewodniczył liturgii, a po jej zakończeniu pobłogosławił opłatki na wigilijny stół.

Następnie klerycy, księża profesorowi oraz świeccy pracownicy seminarium spotkali się na refektarzu, gdzie złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Nie zabrakło wigilijnych potraw i śpiewu kolęd.

GALERIA [kliknij zdjęcie]

Opłatkowe spotkanie zorganizowali również pracownicy radomskiej Kurii. W imieniu księży życzenia Pasterzom naszej diecezji złożył ks. prał. Edward Poniewierski, Kanclerz Kurii.

GALERIA [kliknij zdjęcie]

xsp/ www.diecezja.radom.pl