Jubileusz „Dobrego Łotra” PDF Drukuj Email

Wspólnota Modlitwy i Ewangelizacji Św. Dobrego Łotra ma już 10 lat. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 2 lutego, a przewodził im bp Henryk Tomasik.

O powstaniu Wspólnoty opowiada jej duszpasterz, ks. Sławomir Płusa: – Grupa kilkunastu studentów zapragnęła 10 lat temu, po ukończonym Kursie Alpha, wejść na drogę ewangelizacji w kościele radomskim. Wzrastając we wzajemnych więzach, na tyle mocnych, aby dzielić się Ewangelią z radością i w mocy Ducha Świętego. Tak to się zaczęło. – mówił ks. Sławomir.

A dziś Wspólnota Św. Dobrego Łotra działająca przy parafii katedralnej ewangelizuje zarówno w naszej diecezji, jak i poza jej granicami. Szczególnym wyzwaniem jest ewangelizacja w radomskim więzieniu, gdzie ewangelizatorzy prowadzą Kurs Alpha. Od kilku lat działa również Szkoła Nowej Ewangelizacji. Wspólnota podejmuje również stałe posługi modlitwy wstawienniczej, modlitwy z posługą uzdrowienia oraz modlitwy o uwolnienie z posługą egzorcysty.

Charyzmatem Wspólnoty jest głoszenie Dobrej Nowiny o Zbawieniu każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku, środowiska i sytuacji w jakiej się znajduje. Patron Wspólnoty – Św. Dobry Łotr – jest przykładem na to, że Bóg nigdy nie zrezygnuje z człowieka, nawet jeśli ten jest bardzo poraniony przez grzech. „Opieramy się na dwóch filarach. Pierwszym jest modlitwa czyli spotkanie z żywym Bogiem – zarówno we Wspólnocie, jak i osobiście. Drugi filar to ewangelizacja czyli głoszenie Dobrej Nowiny. Kościół wzywa dziś do Nowej Ewangelizacji – nowej w środkach, nowej w formie, nowej w zapale” – można przeczytać na stronie Wspólnoty (www.dobrylotr.pl).

Aby uczcić mały jubileusz Wspólnota spotkała się w radomskiej katedrze na Eucharystii, której przewodniczył bp Henryk Tomasik. Po jej zakończeniu zebrani zawierzyli Matce Bożej swoje życie i swoje rodziny. Modlitwę zawierzenia odczytał bp Tomasik, natomiast modlitwę dziękczynną za dar Wspólnoty wypowiedział Michał Popiel, lider Wspólnoty. Świadectwo o przemianie życia przez spotkanie z Chrystusem przez posługę Wspólnoty wypowiedziała Iwona Kacprzak.

Druga część spotkania odbyła się przy jubileuszowym torcie.

GALERIA [kliknij]

Zdjęcia: arch. Wspólnoty Św. Dobrego Łotra