Odpust zupełny z kościołach pw. Św. Br. Alberta PDF Drukuj Email

Na prośbę Bp Henryka Tomasika Stolica Apostolska wydała dekret zezwalający na uzyskanie odpustu zupełnego w kościołach pw. Św. Br. Alberta Chmielowskiego. Kościoły te znajdują się w Radomiu, Starachowicach i Skarżysku-Kamiennej. Odpust związany jest Rokiem Św. Br. Alberta Chmielowskiego ogłoszonym przez Episkopat Polski w związku z 100. rocznicą jego śmierci.

Fragment Dekretu:

"Penitencjaria Apostolska, dla powiększenia pobożności wiernych i zbawienia dusz, mocą uprawnień w szczególny sposób udzielonych przez Ojca Świętego Franciszka, sprzyjając prośbom przesłanym przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Henryka Mariana Tomasika, Pasterza Diecezji Radomskiej, łaskawie udziela z niebiańskich skarbców Kościoła odpustu zupełnego, który pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) może być uzyskany każdego dnia przez wiernych prawdziwie żałujących za grzechy i poruszonych miłością, jeśli w jubileuszowym Roku Świętego Brata Alberta (Adama Chmielowskiego), ogłoszonym przez Konferencję Episkopatu Polski, trzy parafialne świątynie pod wezwaniem tego Świętego Brata Alberta, znajdujące się w diecezji radomskiej, w formie pielgrzymki będą nawiedzać i tam w jubileuszowych celebracjach pobożnie uczestniczyć będą lub przynajmniej przy relikwiach Świętego przez odpowiedni odstęp czasu oddadzą się pobożnym rozmyślaniom zakończonym Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary i wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Brata Alberta. Odpust ten także może być ofiarowany na sposób wstawiennictwa za dusze wiernych w czyśćcu cierpiące."

Pełny tekst Dekretu: Dekret Stolicy Apostolskiej dotyczący możliwości zyskiwania odpustów z racji Roku Świętego Brata Alberta

Kościół w Radomiu (os. Prędocinek)

Kościół w Skarżysku-Kamiennej (ul. Spółdzielcza 52)

Kościół w Starachowicach (os. Orłowo).

xsp / www.diecezja.radom.pl