To, co kochasz, będzie Twoim krzyżem! PDF Drukuj Email

W Pionkach odbyła się Szkoła Animatora. Gośćmi trzeciego w tym roku formacyjnym spotkania dla animatorów byli ks. Stanisław Bujnowski, ks. Kazimierz Mąkosa, ks. Roman Adamczyk, s. Halina Włodarska i s. Maria Konopka oraz dr Robert Derewenda (KUL, IPN).

– Zapał do posługi animatorskiej nie gaśnie, a to za sprawą spotkania formacyjnego w diakoniach. Podczas niego uświadomiliśmy sobie, że animator z biegiem czasu może mieć chwile zawahania, co do swojej służby, ale nie powinien się wtedy poddawać, lecz walczyć. – mówi animatorka Klaudia Bzducha.

W tym roku Ruch Światło-Życie przeżywa 30. rocznicę śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Sylwetkę założyciela Ruchu przybliżyli uczestnikom Szkoły animatora zaproszeni goście. – Mieliśmy spotkanie z dr. Robertem Derewendą, pracownikiem IPN-u i KUL-u, który przybliżył nam sylwetkę Sł. Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Odwiedzili nas także niesamowici goście: ks. Stanisław Bujnowski, ks. Kazimierz Mąkosa, ks. Roman Adamczyk, s. Halina Włodarska i s. Maria Konopka. Doświadczyli oni w swoim życiu spotkania z Założycielem naszego Ruchu, z chęcią podzielili się swymi świadectwami i wspomnieniami. – relacjonuje Klaudia.

GALERIA [kliknij]

Zdjęcia: a. Anna Miazga / Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej