Misje w oczach dzieci PDF Drukuj Email

W środę został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny „Wszyscy jesteśmy misjonarzami” dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Z ponad 330 prac zostało wybranych po 30 najładniejszych, a ich autorzy spotkali się na rozdaniu nagród i otwarciu wystawy w budynku Kurii Radomskiej.

Tegoroczny konkurs związany był hasłem duszpasterskim „Idźcie i głoście”, a temat konkursu dotyczył odpowiedzialności całego Kościoła powszechnego za dzieło misyjne. Jak zwykle wyobraźnia dzieci i ich kreatywność przerosła oczekiwania organizatorów. W konkursie wzięło udział ponad 6 tysięcy uczniów klas I-III z prawie 150 szkół podstawowych, którzy najpierw przeszli eliminacje szkolne. Następnie 330 prace trafiły do diecezjalnego finału, gdzie wybrano po 10 prac z każdej grupy wiekowej.

Nagrody i dyplomy laureatom wręczali ks. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego oraz członkowie jury i organizatorzy: Ewa Majcher (RODoN) i ks. Sławomir Molendowski.

Zanim zostały wręczone nagrody zaprezentowały się dzieci z Parafialnego Koła Misyjnego „Kochajmy sercem”, które prowadzi s. Julia Kalarus przy parafii pw. Chrystusa Króla w Radomiu (Gołębiów I).

GALERIA [kliknij]

Lista nagrodzonych:

>> Klasa I

I miejsce – Irmina Lenarcik – PSP w Policznej

II miejsce – Liliana Golińska – PSP nr 15 w Radomiu

III miejsce – Artur Wiśniewski – PSP w Domasznie

Wyróżnienia: Kuba Kowalik (PSP w Mąkosach Starych), Igor Sobczak (PSP w Przytyku), Karolina Wieczorek (PSP nr 4 w Radomiu), Wiktoria Strzecha (PSP nr 6 w Radomiu), Nikola Jakubczyk (PSP w Celestynowie), Kaja Wrona (SP nr 6 w Starachowice), Natalia Pękala (PSP w Wałsnowie).

>> Klasa II

I miejsce – Natalia Bieniek – PSP w Sławnie k. Radomia

II miejsce – Lena Turzyńska – PSP nr 3 w Radomiu

III miejsce – Jakub Kupis – PSP w Ciepielowie

Wyróżnienia: Olaf Sierpiński (PSP w Lipsku), Oliwia Deka (ZSS nr 3 w Opocznie), Antonina Muniak (PSP w Policznej), Maciej Płatos (PSP nr 6 w Radomiu), Maja Potrząsaj (PSP nr 33 w Radomiu), Mateusz Wiączek (PSP w Paciorkowej Woli), Weronika Kopycka (PSP w Zakrzewie).

>> Klasa III

I miejsce – Gabriela Matysiak – PSP w Drzewicy

II miejsce – Maria Orczykowska – PSP w Zakrzewie

III miejsce – Maria Banaś – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gniewoszowie

Wyróżnienia: Kacper Sionek (PSP w Borkowicach), Karol Wojciechowski (PSP w Woli Lipienieckiej), Natalia Cieszkowska (PSP w Lipie), Oliwia Cieciora (PSP w Pakosławiu), Aleksandra Drewa (PSP w Policzna), Zuzanna Krawczyk (Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu), Amelia Markowska (PSP w Paciorkowej Woli).

xsp / www.diecezja.radom.pl