Fatimskie różańce na "Jerycho Różańcowe" PDF Drukuj Email

Podczas Mszy św. sprawowanej w Kaplicy Objawień w Fatimie bp Henryk Tomasik pobłogosławił różańce, na których będą się modlić wierni Diecezji Radomskiej podczas „Jerycha Różańcowego”. Rozpoczęcie wielkiej modlitwy różańcowej rozpocznie się w katedrze radomskiej w najbliższą sobotę podczas uroczystości 25-lecia diecezji, a zakończy w Wigilię Bożego Narodzenia.

Na pielgrzymkę do Fatimy bp Henryk Tomasik udał się wraz z delegacją kapłanów diecezji radomskiej wśród których są: ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz kurii, ks. Tomasz Herc, sekretarz i ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole.

- Dziś w Fatimie bp Henryk Tomasik pobłogosławił różańce na rozpoczynające się w sobotę Jerycho. Celebrowaliśmy Mszę św. za Diecezję i modliliśmy się na różańcu za kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. – mówi ks. Tomasz Herc, sekretarz biskupa ordynariusza.

Bp Henryk Tomasik, modlitwa nad różańcami:

- W sobotę, 25 marca 2017 roku, w katedrze radomskiej, o godzinie 11.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dwadzieścia pięć lat Diecezji Radomskiej. Naszym uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. W tym dniu rozpoczniemy także wielką modlitwę adoracyjno-wynagradzającą: Jerycho Różańcowe. Podejmujemy prośbę Matki Bożej skierowaną do świata podczas objawień w Fatimie. Pragniemy całą Diecezją wyznać wiarę w Bożą sprawiedliwość i składać wynagrodzenie za zło istniejące w świecie. Skierujemy do nieba także wspólną modlitwę o nawrócenie grzeszników. – napisał w bp Henryk Tomasik w zaproszeniu na uroczystości jubileuszowe.

Parafią, która rozpocznie Jerycho Różańcowe będzie parafia katedralna. Pan całodziennej adoracji można znaleźć [TU].

Informacje nt. „Jerycha Różańcowego” w naszej diecezji oraz materiał liturgiczno-duszpasterskie można znaleźć [TU].

Zdjęcia: [1] Radio Plus Radom; [2] ks. Tomasz Herc

Audio: Radio Plus Radom