Modlitwa w 5. rocznicę śmierci pierwszego Biskupa Radomskiego PDF Drukuj Email

- Odszedł do Pana w przeddzień 20. rocznicy powstania Diecezji Radomskiej. Dzisiaj wspominamy to odejście w przeddzień 25. rocznicy powstania diecezji. – powiedział bp Henryk Tomasik, który katerze przewodniczył Mszy św. za zmarłego bpa Edwarda Materskiego.

Bp Edward Materski zmarł w sobotę 24 marca 2012 r. o 17.35, w przeddzień 20. rocznicy powstania Diecezji Radomskiej.

Do modlitwy za pierwszego Biskupa Radomskiego zachęcił ks. kan. Krzysztof Ćwiek: – W rocznicę śmierci, w wigilię Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, w przededniu 25. rocznicy powstania Diecezji Radomskiej gromadzimy się w naszej katedrze, aby modlić się za zmarłego pierwszego Biskupa Radomskiego. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, jakie stało się naszym udziałem przez posługę śp. bpa Edwarda Materskiego – powiedział we wprowadzeniu do Eucharystii proboszcz radomskiej katedry.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Henryk Tomasik. – Dziś dołączamy naszą modlitwę błagalną o dar pełni życia w niebie dla śp. bp. Edwarda Materskiego, pierwszego Biskupa Radomskiego. Odszedł do Pana w przeddzień 20. rocznicy powstania Diecezji Radomskiej. Dzisiaj wspominamy to odejście w przeddzień 25. rocznicy powstania diecezji. Jutro pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, razem z przedstawicielami duchowieństwa i wiernych świeckich będziemy dziękowali za ten czas historii diecezji. Dziękujemy za wielki wysiłek pierwszego Biskupa Radomskiego i prosimy, aby śp. bp Edward Materski mógł uczestniczyć w pełni Bożej miłości. – mówił w homilii bp Tomasik.

Biogram śp. Biskupa Edwarda Materskiego

Galerie z uroczystości pogrzebowych (28-29 marca 2012 r.)

Zdjęcie: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

Za: www.radom.gosc.pl ; xsp / www.diecezja.radom.pl