Wszyscy jesteśmy misjonarzami PDF Drukuj Email

Pod takim tytułem odbył się III. Konkurs Plastyczny dla uczniów ze szkół specjalnych. Finał odbył się w Wydziale Katechetycznym radomskiej kurii.

- Temat konkursu nawiązywał do hasła roku duszpasterskiego: "Idźcie i głoście". Uczniowie poprzez prace plastyczne mieli pokazać, w jaki sposób sami mogą być misjonarzami i jak mogą się zaangażować w dzieło misyjne Kościoła, oczywiście na tyle, na ile mogą. Już kolejny rok te dzieci zaskakują nas niezwykłą dojrzałością swoich prac i niezwykłą wrażliwością – mówi ks. Dariusz Frydrych z Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej.

Konkurs odbył się po raz trzeci, a wzięło w nim udział 126 uczniów z 24 szkół. Do finału zgłoszono 55 prac. – Prace wykonane przez niepełnosprawne dzieci były bardzo osobiste. Na rysunkach eksponowały nie tylko wsparcie materialne, jakie należy okazać misjonarzom. Ukazywały na nich swoją niepełnosprawność, swoje cierpienie jako ofiarę na rzecz misji i misjonarzy. To bardzo dojrzałe podejście do tematu. – mówi ks. Frydrych, który wraz z Ewą Majcher, metodykiem w Radomskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, był odpowiedzialny za przebieg konkursu.

Nagrody i dyplomy wręczył bp Henryk Tomasik. Podziękował rodzicom, opiekunom i wydziałowi katechetycznemu za zorganizowanie tego konkursu. – Bardzo lubimy tworzyć. To jest ogromna szansa, by coś ważnego przekazać, o czym myślimy, co kochamy, co lubimy. A przede wszystkim przypomnieć sobie, że każdy z nas jest uczniem Pana Jezusa, ale jest także misjonarzem. Życzę, aby Pan Jezus dał dużo siły, by każdy z nas pokazywał, że jest i uczniem Pana Jezusa, i misjonarzem, który w różny sposób mówi o Ewangelii: swoim życiem, dobrym słowem, rozmową – powiedział bp Tomasik.

Wyniki:

I miejsce – Marta Tyczyńska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Radomiu,

II miejsce – Bartłomiej Serafin z SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej,

III miejsce – Hubert Sosnowski z SOSW dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu.

Jury przyznało również 15 wyróżnień.

Prace uczniów można oglądać w budynku Kurii Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1 (parter przy Wydziale Katechetycznym)

GALERIA [kliknij]

xsp / www.diecezja.radom.pl